BLOG

HotNight Afrodyzjak Drink / Blog / Blog / Czym są i jak działają afrodyzjaki? 10 najpopularniejszych przykładów.

Czym są i jak działają afrodyzjaki? 10 najpopularniejszych przykładów.

Wiara w pobudzające właściwości niektórych pokarmów, znana jest ludziom od wieków. Odpowiednio przygotowane potrawy miały zwiększać libido, a kombinacje ziół i przypraw zwiększać płodność wśród kobiet i mężczyzn.

W dzisiejszych czasach słowo to kojarzy się częściej z romantyczną kolacją, na której podawane są najlepszej jakości dania czy apetyczne desery, będące preludium przed upojną nocą. Mimo tego obrazu bardziej przyziemne pokarmy również pomogą wam rozgrzać partnera.

Oto 10 najlepszych, sprawdzonych afrodyzjaków

Maca 

Zwana jest także pieprzycą peruwiańską i stosowana była na szeroką skalę w czasach prekolumbijskich przez Inków. Rośnie w najwyższych partiach And i od wieków uważana jest za środek wzmacniający ciało oraz umysł. Jadalna jej część to korzeń i przypomina wyglądem nasz rodzimy czosnek.  Jej naukowo dowiedzione działanie zwiększa libido u kobiet jak i u mężczyzn, dlatego został wybrany jako jeden z głównych składników napoju Hot Night.

Catuaba

jest to kora drzewa z gatunku Trichilia catigua, rosnącego w lasach Amazonii. Ususzona kora spożywana w formie herbaty jest najpopularniejszym napojem spożywanym w Brazylii. Wywar z catuaby uznawany jest za środek pobudzający ciało, jednocześnie zwiększający libido oraz jakość orgazmu w trakcie stosunku. Ma także naukowo udowodnione właściwości lecznicze i znajduje się on w każdej butelce napoju Hot Night.

Owoce morza

Nazwa afrodyzjak pochodzi od nazwy grackiej bogini Afrodyty, która narodziła się z morskiej piany. Dlatego też owoce morza były uznawane przez starożytnych za wspierające potencję i popęd seksualny. Dziś wiemy że nie były to zabobony; zawarty w owocach morza selen i cynk, a także kwasy omega-3 pozytywnie wpływają na życie seksualne.

Imbir

Aromatyczna przyprawa, która pobudza i rozgrzewa ciało. Jej stosowanie wspiera trawienie i pobudza apetyt nie tylko na jedzenie. Spożywany na świeżo pobudza ukrwienie narządów płciowych, wzmaga i wydłuża erekcję u mężczyzn a u kobiet zwiększa libido.

Czekolada

Ziarna kakaowca wykorzystywane do produkcji czekolady pobudzają ciało, niwelują zmęczenie i poprawiają samopoczucie. Warto zatem, jak legendarny Cassanova, korzystać z niej w trakcie romantycznego wieczoru, szczególnie jedząc jej gorzką wersję.

Brzoskwinia

Królowa wśród owocowych afrodyzjaków. Jej delikatna w dotyku skórka oraz słodki miąższ wpłyną na wyobraźnię każdego.  Dodatkowo bogata jest w wiele witamin i składników odżywczych, tak potrzebnych by wzmocnić ciało przed upojnym wieczorem.

Bazylia

podstawowy składnik wielu napojów miłosnych stosowanych przez naszych przodków. Zawarte w jej liściach olejki eteryczne, nie tylko dodadzą potrawie smaku i aromatu, ale i pobudzą zmysły. Dodatkowo można ją hodować w doniczce na parapecie i mieć świeży afrodyzjak przez cały rok.

Papryczka chilli

małe, czerwone papryczki dodadzą pikanterii romantycznemu spotkaniu. Jej podłużny kształt nie pozostawia wątpliwości z czym może się kojarzyć, a ognisty, czerwony kolor wpływa pobudzająco na zmysły. Jej pikantny smak zwiększy poziom wydzielanych endorfin .

Cząber

Roślina znana jeszcze w starożytonosci. Popularność zyskała w czasach Imperium Rzymskiego kiedy to Rzymianie uprawiali go wyłącznie jako afrodyzjak. Co ciekawe wedłóg nich cząber uprawiony latem miał zwiększać popęd płciowy, a ten zimowy – go zmniejszać.

Kawior

Kojarzony z bogactwem i statusem społecznym kawior rozpoczął swój żywot jako potrawa dla ubogich rybaków, lecz gdy trawił na carskie salony stał się królewskim daniem. Do dziś najlepsze lub najrzadsze gatunki kawioru stosowane są jako alternatywna metoda dla niebieskiej pigułki.